Galeria 2018

previous arrow
next arrow
Slider

IRABAZLEAK |

LEHENENGO SARIA BACKGROUND, Toni Bestard “GUREAK” SARIA. EUSKAL FILME LABURRIK ONENA MI QUERIDO BALÓN, Gaizka Urresti DOKUMENTALIK ONENA HERIDAS CONTRA EL OLVIDO, Raquel Agea ANIMAZIORIK ONENA LA NORIA, Carlos Baena EUSKERAZKO FILM LABURRIK ONENA ZAIN, Pello Gutiérrez IKUSLEEN SARIA CHEN LI – SUNKEN PLUM, de Roberto F. Canuto y Xiaoxi Xu “HEMENGOAK” SARIA MODA, Imanol … Read moreIRABAZLEAK |

19:00 // ASTEAZKENA 12

19:00 // ASTEAZKENA 12

Vital Fundazioaren Aretoa

19:00 UNILABUR / EHULABUR

DIAS DE JUICIO, Gabriel Pout. 16 min
PATCHWORK, María Manero Muro, 8’
ASTELEHENA, Jon Urraza, 25’
EL SUEÑO DE EZEQUIEL, Ana Asión Suñer, 13’
HAIZEA, Jon Mikel Gutiérrez, 11’
MIRAILA, Bego Vicario y otros, 6’
VICTORIA, Alejandra Perea, 8’
CHEN LI / SUNKEN PLUM, Roberto F. Canuto, Xiaoxi Xu, 20’


21:00 OFIZIALA 1

ATO SAN NEN, Pedro Collantes, 25’
MOSCAS, David Moreno, 7’
LA NOCHE, Martín Romero, 11’
CAZATALENTOS, José Herrera, 4’
CIRCUS FOR ALL, Carlos Caro, 8’
SUSHI, Roberto Martin Maiztegui, 16’
HERIDAS CONTRA EL OLVIDO, Raquel Agea, 6’
TODOS MIS PADRES, Bernabé Rico, 15’
BALTA PUKE, Hernán Talavera, 3’
ZERO, David Macián, 8’

19:00 // OSTEGUNA 13

OSTEGUNA 13

Vital Fundazioaren Aretoa

19:00 OFICIALA 2

EL NADADOR, Pablo Barce, 18’
LA TEORÍA DEL SUEÑO, Rubén Barbosa, 20’
OH, L’AMOUR, Gerardo de la Fuente, 3’
NOMEOLVIDES, Ferrán Navarro-Beltrán, 7’
BENDITO MACHINE VI – CARRY ON, Jossie Malis, 14’
HERMANOS DE KETCHUP, Eric Boadella, 14’
CODA SACRA, Pol Barros, 11’
LA BOMBA, Manu Pons, 17’


21:00 OFICIALA 3

WAN XIA, LA ÚLTIMA LUZ DEL ATARDECER, Silvia Rey Canudo, 22’
BACKGROUND, Toni Bestard, 15’
MOHCINE, Juan Gautier, 5’
MATRIA, Álvaro Gago, 20’
LA NORIA, Carlos Baena, 12’
MANSPREADING, Abdelatif Hwidar, 8’
CERDITA, Carlota Pereda, 14’
ZOMBIE TIME, Alfonso Fulgencio, 6’

OSTIRALA 14 // EUSKAL ZINENMAREN EGUNA

OSTIRALA 14 // EUSKAL ZINENMAREN EGUNA

Vital Fundazioaren Aretoa

19:00 HEMENGOAK / GUREAK

ANCORA LUCCIOLE, María Elorza, 14’
ANNIE & CAROLA MI MEJOR AMIGA, Myriam Ballesteros, 4’
MI QUERIDO BALÓN, Gaizka Urresti, 15’
DUERME NEGRITA, Ainara Porrón, 17’
EZUSTEKO TALKA, Imanol Gurrutxaga, 7’
PADRE, Luis Larrodera, 14’
SHELL PHONE, Miren Mujika, 9’
BASOAN, Aitzol Saratxaga, 8’
MODA, Imanol Ortiz, 9’


21:00 HEMENGOAK / GUREAK

EMARRI, Ander Iriarte, 12’
KAFENIO KASTELLO, Miguel Ángel Jiménez, 19’
VICTORIA, Asier Urbieta, 14’
LAATASH, Elena Molina, 14’
ZAIN, Pello Gutiérrez, 13’
ANE, David Sañudo, 24’

CORTADAREN XXI EDIZIOA · 2017


“CORTADA 2017”
VITORIA-GASTEIZKO FILM LABURREN XXI. JAIALDIA
UPV/EHUko Arabako Campusa, Vitoria-Gasteiz

  • LEHENENGO SARIA
    MADRE, de Rodrigo Sorogoyen
  • GUREAKSARIA. EUSKAL FILME LABURRIK ONENA
    APRIETA, PERO RARAMENTE AHOGA, de David Pérez Sañudo
  • DOKUMENTALIK ONENA
    THE FOURTH KINGDOM, de Adán Aliaga y Alex Lora
  • ANIMAZIORIK ONENA
    MORNIG COWBOY, de Fernando Pomares
  • IKUSLEEN SARIA
    NI UNA SOLA LÍNEA, Victor Díaz Somoza.
  • HEMENGOAK” SARIA
    TIEMPOS MUERTOS, David Pérez Sañudo
  • UNILABUR” SARIA
    NO JUNGLE, de Carmen Menéndez
  • EHULABUR” SARIA
    UN POETA EN LA CIUDAD, de Itziar Beltrán de Guevara
  • FREAKY POWER” SARIA
    RINGO, de Adrià Pagés